Divoká karta Investujeme.sk: Templeton Frontier Markets Fund

Súčasťou analýzy Investícia roka® je aj vyhlásenie takzvanej Divokej karty. Cieľom rozhodne nie je poskytovať investičné odporúčania, ale obohatiť diskusiu o možnostiach investovania o nový rozmer. „Netvrdíme, že fond ´Templeton Frontier Markets Fund´ je zárukou bezpečnej investície, ale myslíme si, že za istých okolností by mohol v budúcnosti získať ocenenie Investícia roka®,“ hovorí šéfredaktor Investujeme.sk Ľuboslav Kačalka.

Po krajinách BRICu (Brazília, Rusko, India, Čína) nachádzajú investori ďalšie zaujímavé krajiny. Ide zväčša o okrajové štáty, ktoré sú zaujímavé z dôvodu populačného vývoja či surovinových zdrojov. Poznáme ich pod označením MAVINS, CIVETS alebo NEXT11. „Drobní investori zatiaľ nemajú veľa príležitostí na takéto trhy investovať. Výnimkou je práve Templeton Frontier Markets Fund, ktorý už pri pomerne nízkej investícii prináša možnosť vstúpiť aj na tieto potenciálne trhy.“ Zaujímavosťou je, že manažérom fondu je známy portfólio manažér Mark Mobius.

Pri rozhodovaní sa však investori nesmú podceniť vysoké riziko, ktoré so sebou takéto trhy nesú. Jedným z riešení na zmiernenie rizika je pravidelné investovanie, ktoré lepšie ochráni investíciu pred veľkými výkyvmi trhu, čo je vhodné najmä pre neskúsených investorov, ktorí nevedia odhadnúť správny čas nákupu. Možné poklesy sú potom šancou, ako nakúpiť viac podielových listov za menej peňazí a pri následnom raste mať zaujímavejší zisk.

Fond Templeton Frontier Markets Fund investuje do krajín ako sú Nigéria, Katar, Vietnam, Spojené arabské emiráty, Egypt, Saudská Arábia, Kazachstan, Argentína, Ukrajina a Rumunsko.

Upozornenie: Investujeme.sk Divoká karta predstavuje analýzu potenciálnych príležitostí na trhu, s cieľom otvoriť širšiu odbornú diskusiu a nie poskytovať investičné odporúčanie. 

Kontakt pre médiá:

Ľuboslav Kačalka
Investujeme.sk
Šéfredaktor
M +421 907 47 14 14 

Vloženo: 7.1.2012