Organizátor

Fincentrum patrí medzi najväčšie finančno-sprostredkovateľské spoločnosti. Desiatky sprostredkovateľských centier po celom Slovensku a v Českej republike pomáhajú jednotlivcom aj korporátnej klientele orientovať sa v zložitom svete financií.

Spoločnosť Fincentrum SR bola založená v marci 2007 a rozvíja sa tak rýchlo, že auditovaný obrat skupiny v roku 2012 presiahol 1,241 miliardy Kč (48,814 mil. €)! Dynamická expanzia Fincentra je viditeľná aj v náraste počtu jej spolupracovníkov: na Slovensku a v Českej republike pre ňu pracuje viac ako 2050 aktívnych sprostredkovateľov. Majiteľmi Fincentra sú jeho zakladatelia Martin Nejedlý a Petr Stuchlík.

Kvalitu služieb Fincentra potvrdzuje nielen spokojnosť našich klientov, ale tiež prvenstvo v teste finančných sprostredkovateľov Českej televízie (relácia Černé ovce) či ekonomického týždenníka Profit. V roku 2010 Fincentrum ČR tiež zvíťazilo v Mystery Shoppere odborného magazínu FP - finanční poradce.

Fincentrum ČR je historicky prvou finančno-sprostredkovateľskou spoločnosťou, ktorá sa  umiestnila v rebríčku „Českých 100 najlepších“ firiem v Českej republike (2010) a svoj úspech v rokoch 2011 a 2012 zopakovala.

Hlavné divízie spoločnosti Fincentrum

Finančné sprostredkovanie
je kľúčovou divíziou spoločnosti. Kvalifikovaní finanční sprostredkovatelia Fincentra plne pokrývajú celé Slovensko aj Českú republiku. Od roku 2003 sprostredkovatelia Fincentra obslúžili viac ako 100 000 klientov. A ročne napríklad pomôžeme viac než 3000 rodinám k novému bývaniu! Vďaka sofistikovanej internej podpore a prepracovanému systému vzdelávania je práca spolupracovníkov Fincentra kvalifikovaná a vysoko profesionálna. Dôraz kladieme na kvalitu, etický prístup a zodpovednosť za záujmy klienta. Preto záujem o služby finančného sprostredkovania z roka na rok rastie.

 

Korporátne obchody
je zameraná na komplexné zaistenie potrieb malých a stredných podnikateľov, organizácií a štátnych inštitúcií v oblasti poistenia. Zastrešuje aj oddelenie Zamestnanecké výhody, ktoré už od roku 2001 pomáha firmám optimálne využívať finančné produkty v personálnej politike. Sprostredkovatelia Fincentra zaisťujú servis zamestnancom našich firemných klientov a podieľajú sa aj na následnom osobnom poradenstve. Slovenská legislatíva tieto programy podporuje v menšej miere, preto divízia pôsobí na Slovensku iba okrajovo. V ČR je súčasťou divízie Korporátnych obchodov aj poistenie podnikateľov, priemyslu a flotilové poistenie vozidiel. Divízia sa tiež venuje špeciálnym projektom, ako je napríklad futbalová TREFA – unikátny projekt spoločnosti Fincentrum ČR, Generali a Českomoravského futbalového zväzu.

 

Event Management
organizuje a produkuje mnoho prestížnych spoločenských akcií v rámci finančného sektoru. Už od roku 2002 každoročne organizuje jedno z najvýznamnejších ocenení v ČR Fincentrum Banka roka™. Popri Fincentrum Banka roka vyhlasuje aj ocenenie Zamestnávateľ roka a od roku 2010 tiež výsledky analýzy investičného trhu, tzv. Investíciu roka.

Media
prevádzkuje odborné internetové portály www.investujeme.sk, www.investujeme.cz, www.hypoindex.cz a www.ceskereformy.cz. Investujeme.sk bolo spustené v januári 2009, každý deň ho navštívi niekoľko stoviek odborníkov z celého Slovenska. Investujeme.cz je najsledovanejšie české médium v oblasti finančného poradenstva, rovanko tak Fincentrum Hypoindex, ktorý sa stal dôležitým pomocníkom v otázke financovania bývania. Portál CeskeReformy.cz prináša detailné a neskreslené informácie, názory a štúdie k prebiehajúcim vládnym reformám v ČR. Ostrú prevádzku webu odštartoval v marci predseda vlády Petr Nečas.

V roku 2014 sa spoluvyhlasovateľom stal mesačník Forbes Slovensko a analýza slovenského investičného trhu tak niesla názov Fincentrum & Forbes Investícia roka 2013.